Ortodonta Kraków- leczenie aparatem stałym

Ortodonta Kraków- aparat stały

Jeżeli osoba w sile wieku ma problemy z wadą wymowy, czy ze stłoczonymi zębami, to ortodonta Kraków jest specjalistą którego zdecydowanie powinno się odwiedzić. Mając na uwadze sporą popularność związaną z tą dziedziną stomatologii praktycznie w każdym mieście przyjmuje ortodonta Kraków. Na wizytę do takiego specjalisty można umówić się w państwowym ośrodku zdrowia, ale jeżeli zależy nam na szybszym terminie, przyjaznej atmosferze i komfortowych warunkach, to ortodonta Kraków mający prywatną praktykę będzie idealnym rozwiązaniem. Takiego specjalistę można znaleźć na kilka sposobów. Po pierwsze, może nam go polecić nasz lekarz stomatolog. Po drugie, sami możemy przejrzeć internet i w ten sposób trafimy na prywatnie praktykujących lekarzy, a po trzecie możemy popytać wśród znajomych, może akurat ktoś z nich korzystał z usług takiego specjalisty i teraz będzie mógł nam go polecić. Jeżeli chodzi o leczenie ortodontyczne u osób dorosłych, to polega ono przede wszystkim na założeniu aparatu stałego na zęby. Sprawdźmy jakie zatem są przesłanki do noszenia aparatu i co się wiąże z takim leczeniem. Jeżeli osoba w sile wieku zgrzyta zębami, jeżeli podczas snu dochodzi do ścierania się zębów, to są to objawy, którym powinno się dokładnie przyjrzeć. Być może są to uwarunkowania genetyczne, lub towarzyszący pacjentowi w danym okresie stres, ale może to być także spowodowane wadami zgryzu, a te zdecydowanie powinno się leczyć ortodontycznie. Dorosły pacjent może mieć także stłoczone, lub obrócone zęby, może mieć między nimi nieestetyczne szpary. Niepokojącą wskazówką na którą nie zawsze zwraca się uwagę jest także nadmierne odkładanie się kamienia nazębnego.

Ortodonta Kraków- przebieg leczenia

Jeśli osoba dorosła wie już, że będzie musiała nosić aparat stały, to teraz czas na opracowanie całego procesu leczenia i na wdrożenie tego planu w życie. Ci, którzy zdecydują się na to rozwiązanie muszą wiedzieć, że w zależności od posiadanego schorzenia wady będzie trzeba leczyć od sześciu miesięcy, aż do trzech lat. Oczywiście będzie się to wiązało ze sporymi kosztami, ale już na początku leczenia pacjent pozna cenę i w razie potrzeby całą płatność będzie można rozłożyć na raty. Wiele prywatnych gabinetów stosuje takie rozwiązania. Jeżeli chodzi o samo leczenie aparatem stałym, to polega ono przede wszystkim wykonaniu zdjęć rentgenowskich, na zrobieniu odlewu szczęki oraz na założeniu aparatu. Sam proces zakładania może trwać około dwóch godzin. Pacjent musi się także liczyć z pewnym dyskomfortem na początku noszenia aparatu, ale wszystkie dolegliwości bólowe powinny ustąpić po kilku dniach. Jeżeli się tak nie stanie, to konieczna będzie konsultacja u ortodonty Kraków. Pozostałe wizyty kontrolne mogą się odbywać raz na sześć tygodni. W tym czasie zęby stopniowo będą wracać na swoje prawidłowe położenie, a w razie potrzeby ortodonta będzie regulował aparat. Jeżeli leczenie dobiegnie końca, to pacjentowi zaleca się noszenie przez jakiś czas aparatu retencyjnego.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>