Zabieg dermabrazji w medycynie estetycznej Ciechanów

Medycyna estetyczna Ciechanów – dermabrazja

Polacy mając dostęp do nowoczesnych rozwiązań bardzo chętnie z nich korzystają. I tak na przykład jeszcze parę lat temu medycyna estetyczna Ciechanów była popularna tylko wśród gwiazd i celebrytów. Dziś sprawa wygląda zupełnie inaczej, a medycyna estetyczna Ciechanów dostępna jest dla każdego. Mało tego jej popularność z miesiąca na miesiąc jest coraz większa. Medycyna estetyczna Ciechanów, to między innymi zabieg dermabrazji, który pozwala na poprawę wyglądu naszego ciała. Zabieg ten polega na równomiernym złuszczeniu skóry do tej samej powierzchni na całym leczonym obszarze. Trwa on zazwyczaj od 30 minut do dwóch godzin, a wszystko to zależne jest od tego jak duża powierzchnia poddana zostaje zabiegowi. Niektóre z blizn znikają już po pierwszym zabiegu. Celem tego zabiegu jest: poprawienie wyglądu skóry, spłycenie zmarszczek, spłycenie blizn pooperacyjnych, usunięcie blizn po trądzikowych, usunięcie tatuaży oraz innych, również głębszych przebarwień.

Medycyna estetyczna Ciechanów – dermabrazja – ogólne informacje

Po całym zabiegu zakładany jest opatrunek jałowy, który zostaje ściągnięty po około ośmiu dniach. Po wykonanym zabiegu przez dwa tygodnie należy prowadzić spokojny tryb życia, gdyż odczuwany jest wtedy niewielki dyskomfort, a twarz przez pierwsze trzy dni po zabiegu będzie spuchnięta. W miarę upływu czasu opuchlizna będzie schodzić. W celu zmniejszenia opuchlizny można przykładać lód, jednak tylko wtedy, gdy zezwoli na to lekarz. Na twarzy będą, także widoczne sińce. Pielęgnacja skóry po zabiegu polega na zmianie opatrunków. Konieczne jest również używanie kremu z filtrem, ponieważ skóra jest wówczas bardziej narażona na szkodliwe działanie promieni UVA/UVB. Po zabiegu nie wolno: opalać się przez kolejne kilka miesięcy, używać produktów z kwasami AHA, wyciągów ziołowych, używać środków złuszczających, malować się zanim nie ustąpią strupki i wysięk, stosować preparatów myjących i pielęgnujących niezaleconych przez lekarza. Możliwe są, także powikłania takie jak: reakcja alergiczna na znieczulenie, nierównomierne usunięcie naskórka, bliznowacenie (w przypadku pacjentów z tendencjami do bliznowacenia), infekcje wirusowe, infekcje bakteryjne. Na ogół medycyna estetyczna Ciechanów jest bezpieczna, ale mogą się zdarzyć także powikłania. Zdarza się to jednak niezwykle rzadko. Należy pamiętać, aby przed zabiegiem poinformować lekarza o opryszczce i innych infekcjach wirusowych. Przy zabiegach takich jak peeling chemiczny, dermabrazja, lub wygładzanie laserowe, wirus może rozprzestrzenić się i przyczynić do deformacji leczonego obszaru. Największą zaletą zabiegu dermabrazji jest możliwość usunięcia głębokich zmian. Wada to długotrwałe zmiany koloru skóry po zabiegu. W tym zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe lub ogólne. Przed zabiegiem należy wykonać badania laboratoryjne, jednak w przypadku znieczulenia miejscowego nie ma takiej potrzeby. Po zabiegu nie ma potrzeby pozostawania w klinice. Absencja wynosi około trzy tygodnie przy dermabrazji głębokiej, natomiast w przypadku dermabrazji płytkiej 7-14 dni.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>