Jedzenie i seks

Jedzenie i seks nie są największymi przyjemnościami w życiu, choć wielu ludzi sądzi zgoła odmiennie. Jedzenie jest w zasadzie aktem dostarczania paliwa. Paliwa ko-niecznego do odpalenia pieca, paliwa napędzającego ciało, umożliwiającego mu chodzenie, mówienie, myślenie i spełnianie wszystkich podtrzymujących życie funkcji we-wnętrznych, właściwych temu cudownemu organizmowi. I jeśli dostaw paliwa zaniechamy, względnie będzie to nie-właściwe paliwo, to organizm nie będzie w stanie prawi-dłowo funkcjonować.

Nie jemy więc dla siebie samych, ale dla naszego organi-zmu. Jeśli jemy, tak jak to zalecam, to zmysły czerpać będą przyjemność z tego procesu. Jednak prawidłowe, dobre pokarmy niekoniecznie utrafiają w smak każdemu. Zbyt wielu ludzi przyzwyczaiło się do smaku żywności fabry-kowanej przemysłowo i nie mogą w związku z tym w pełni rozkoszować się smakiem naturalnych pokarmów.

Łagodny i przyjemny w smaku sok marchwiowy u wielu wywołuje gwałtowny opór i grymasy, przede wszystkim u ludzi przyzwyczajonych do szybkich przekąsek, gotowych dań z mikrofalówki, pokarmów rozgotowanych i podo- prawianych, nie mówiąc już o całym szeregu przesyconych chemią dań typu junk-food.

Z drugiej strony seks jest czymś dla was, nie dla waszych ciał. Do seksu potrzebny jest trzeba brać pod uwagę. Jednak wać go bezpośrednio przed, w

Uczta w ramach programu smakosza może tiwać do go-dziny, podczas której starannie żujemy każdy kęs i do-kładnie przesycamy go śliną. Posiłek należy zaplanować w ten sposób by, nie śpiesząc się, zakończyć go przed 20.00. Staramy się też, by nie zaczynał się przed 16.00, chyba, że dzień wymyka się z normalnego schematu (praca nocna, praca zmianowa etc.)

Do odmiennego rytmu dnia dostosować należy również program dietetyczny. Program poranny rozpoczynamy podczas ostatnich czterech godzin doby, która nastąpiła po programie smakosza. Innymi słowy, program smakosza kończy się normalnie o godzinie 20.00, a od północy do południa następnego dnia jesteśmy w programie po-rannym. Pracując zatem od 23.00 do 7.00 powinno to wy-glądać następująco: program poranny od 19.00 do 3-00, program popołudniowy od 3-00 do 7.00, program smako-sza od 7.00 do 11.00.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>