Jak to się dzieje, że jeden składnik mineralny, jak magnez, potrafi działać dobroczynnie w tak różnych niedomaganiach, czy chorobach, jak np. w miażdżycy i zawałach serca, nerwowości, osłabieniu, alergii i wielu innych, w tym i w białaczkach?
Odpowiedź jest bardzo prosta. Magnez jest regulatorem, kontrolerem naszego organizmu. Ciało człowieka składa się — jak wiadomo — z komórek, które są jakby stale kontrolowane we wszystkich swoich czynnościach, takich jak: metabolizm, synteza białka, rozmnażanie komórkowe itd. Te czynności są niezależne, ale regulowane m. in. właśnie przez magnez ).
Magnez jest biopierwiastkiem, który działa efektywnie w rozlicznych czynnościach komórki. Udowodniono na embrionach kurcząt, że gdy koncentracja magnezu była wydatnie zmniejszona, funkcja metaboliczna komórek opóźniała się. Gdy zwiększano dostarczanie magnezu do normalnej ilości — metabolizm komórkowy powracał do normy. Słowem — jon magnezu ułatwia procesy życiowe, podczas gdy jego niedobór je utrudnia.
W klinikach położniczych zaobserwowano, że kobiety, które miały niedobory magnezowe, rodziły nie tylko długo (ponad 18 godz.), ale wydawały na świat dzieci, które też wykazywały niedobory magnezowe, często ujawniające się w postaci drgawek ).
Leave a reply