Żywa lekcja historii - pokaz militariów.

11 października w naszej szkole miał miejsce pokaz militariów z czasów I i II wojny światowej. Wystawiane eksponaty pochodzą ze zbiorów prywatnych kolekcjonera i pasjonata  Pana Rafała Ardeckiego z  Pisarzowej, który wraz ze swoim synem Bartkiem prezentował zbiory.

Wystawa spotkała się z wielkim zainteresowaniem nauczycieli, młodzieży, rodziców oraz dzieci klas młodszych.

Zaprezentowane zbiory to m.in.: bagnety austro-węgierskie ,carskie, pruskie oraz polskie; broń biała- szable kawalerii; repliki moździerzy ,replika granatnika niemieckiego 5 cm; repliki ciężkich karabinów maszynowych; hełmy polskie, niemieckie, rosyjskie, francuskie z I i II wojny światowej, aluminiowa łyżka z kantyny Luftwaffe; kabura na pistolet Volter P38 ; menażki i manierki z I i II wojny światowej oraz wiele innych ciekawych przedmiotów z naszego regionu.

tekst i zdjcia: G.Ogorzałek

Wystawa ta, to żywa lekcja historii o militariach z czasów wojny. Została zorganizowana z inicjatywy Pani mgr  G. Ogorzałek- nauczycielki historii. W ten sposób uczciliśmy 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jest to kolejne działanie podjęte w ramach obchodów rocznicowych. Dziękujemy Panu R. Ardeckiemu i jego rodzinie za udostępnienie zbiorów, wspaniały pokaz oraz charytatywne działanie na rzecz społeczności szkolnej.