Wycieczka do Oświęcimia – Wadowic – Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniu 28 września 2018 roku odbyła się szkolna wycieczka gimnazjalistów z klasy III a i III b oraz uczniów z klasy VIII do Oświęcimia, której głównym celem było zwiedzanie Muzeum Auschwitz-Birkenau. Ponadto byliśmy w Sanktuarium Maryjno-Pasyjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Bazylice Ofiarowania Maryi Panny w Wadowicach. Mieliśmy okazję zobaczyć dom św. Jana Pawła II i spróbować tzw. „Papieskich kremówek”. Pogoda była wyśmienita i wszyscy wrócili pełni wrażeń po lekcji historii, którą doświadczyli w Muzeum Auschwitz-Birkenau. Opiekunami na wycieczce byli: mgr Ewa Damian, mgr Jolanta Bukowiec, mgr Małgorzata Ligas, ks. mgr Piotr Cichoń oraz mgr Iwona Sasak.

tekst i zdj. I.Sasak