Pokaz musztry paradnej

27 września na terenie naszej szkoły odbył się pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu, wielokrotnych zdobywców tytułu Mistrza Polski w musztrze. Uczniowie naszej szkoły byli świadkami wspaniałej prezentacji, zobaczyli pokaz ćwiczeń poligonowych , sprzęt wojskowy  i mundury. Inicjatorem spotkania był Samorząd Uczniowski, działający pod kierunkiem p. G. Ogorzałek. Dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli oraz zarządu Samorządu Uczniowskiego mogliśmy gościć w murach szkoły Mistrzów musztry.

Uroczystość ta, to kolejne działanie podejmowane w ramach 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Niesamowity pokaz, budził podziw i zachwyt nad umiejętnościami młodych ludzi.

tekst G.Ogorzałek / zdj. M.Bednarek

W trakcie spotkania młodzież klas III gimnazjum mogła również otrzymać poradę zawodową i uzyskać informacje o funkcjonowaniu klas mundurowych.

Dziękujemy Dyrektorowi Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków - panu mgr Sławomirowi Szczerkowskiemu za wyrażenie zgody na przyjazd klas mundurowych .