Wycieczka do Budapesztu i Egeru

W dniach 5 i 6 czerwca odbyła się wycieczka gimnazjalistów z klas drugich do Budapesztu - stolicy Węgier oraz przepięknego węgierskiego miasteczka Eger. W pierwszy dzień wycieczki uczniowie zwiedzili najsłynniejsze obiekty i miejsca w Budapeszcie: wzgórze zamkowe, Basztę Rybacką, starówkę, most łańcuchowy, Cytadelę, pasaż handlowy Vaci, Parlament, kościół św. Macieja, Bazylikę św. Stefana, Wzgórze Gelerta i Statuę Wolności. Późnym wieczorem odbył się rejs po rzece Dunaj, gdzie można było podziwiać zjawiskowo oświetlony Budapeszt nocą. Drugiego dnia wycieczki w miasteczku Eger uczniowie zwiedzili: zamek, Plac Dobo, Minaret oraz Bazylikę. Program wycieczki został w pełni zrealizowany dzięki słonecznej pogodzie, i pełnych humoru uczestnikom wycieczki. Opiekunami na wycieczce byli: mgr Iwona Sasak, mgr Renata Szkarłat, mgr Ewa Damian i mgr Grzegorz Jędrzejas.

Tekst i zdjęcia: I.Sasak