Pasowanie na czytelnika

6 czerwca odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelnika. W tym roku pasowanie odbyło się w bibliotece i było połączone z lekcją biblioteczną. Niespodzianką dla pasowanych uczniów było przedstawienie pt. "Bazyliszek" przygotowane przez uczniów klasy IV w ramach koła teatralnego pod kierunkiem p. I.Roli-Szpyrki. Po przedstawieniu najmłodsi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a następnie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej.  Pierwszaki mogły w praktyce nauczyć się jak zachować się w bibliotece, gdzie szukać książek na półkach i jak korzystać z nowego elektronicznego katalogu biblioteki.