Wioska indiańska - Szczyrzyc

5 czerwca uczniowie klas 0a, I, II i III wraz z wychowawcami odwiedzili "Wioskę Indiańską" w Szczyrzycu. Nasi uczniowie mogli podziwiać naturalnej wielkości, malowane, w pełni wyposażone tipi, ogromny namiot zwany tio-tipi, zdolny pomieścić nawet 50 osób, szałas pary (indiańską saunę), warlodge - specjalny namiot wojenny, a także wystawę rękodzieła Indian mieszkających na preriach - wierne repliki strojów indiańskich sprzed 200 lat, wykonane z tysięcy koralików: koszule wojenne, tomahawki, torby z surowej skóry... i wiele, wiele inny rzeczy.

Zdjęcia: P.Chmielowska