Spotkanie z podróżnikiem - Maroko

24 maja odbyło się w naszej szkole kolejne Spotkanie z Podróżnikiem z grupy Trzask, Panem Samuelem Kempskim, który prezentował opowieść podróżniczą, zdjęcia i fakty geograficzno-historyczne o odległym afrykańskim kraju - MAROKO. W spotkaniu, które podzielone było na dwie części, brali udział wszyscy uczniowie oddziałów gimnazjalnych i Szkoły Podstawowej. Pan Samuel Kempski w niezwykle ciekawy i barwny sposób zapoznał uczniów z ciekawostkami marokańskimi. Uczniowie mieli okazję przymierzyć popularny strój damski i męski noszony w tym państwie oraz nauczyć się zakładania turbanu pustynnego. Ogromne wrażenie na wszystkich uczniach zrobiły opowieści o tradycyjnych potrawach marokańskich np. ślimakach, jak również o metodzie zbierania pestek z drzewa arganowego i zdumiewających zwyczajach taksówkarzy i kierowców autobusów.

Tekst - I.Sasak, Zdjęcia - I.Sasak, P.Chmielowska

Spotkanie zakończyło się quizem dla uczniów, w którym pilni słuchacze zdobyli oceny bardzo dobre z przyrody i geografii. Pan Samuel Kempski zainteresował wszystkich swoją opowieścią podróżniczą. Spotkanie z Podróżnikiem przygotowała p. mgr Iwona Sasak wraz z p. mgr Renatą Rogalską i wszystkimi wychowawcami. Kolejne spotkanie planujemy w przyszłym roku szkolnym – prawdopodobnie tematem będzie ISLANDIA.