I Szachowy Turniej klasyfikacyjny

24 lutego odbył się I Szachowy Turniej Klasyfikacyjny na V i IV kategorię. W turnieju zmagało się 60 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: Grupa A - "Rocznik 2005 i młodsi" i Grupa B - "Rocznik 2004 i starsi". Organizatorzy  turnieju: Szkoła Podstawowa w Chomranicach, Szkółka Szachowa w Roztoce i Szkółka Szachowa GOK Łacko zadbali o "szare komórki" szachistów i w trakcie przerwy można było zjeść przygotowane wcześniej bułki i napić się ciepłej herbaty. Patronat honorowy nad turniejem objął Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski. Sędzią zawodów był Stanisław Gamoń. Rozgrywki odbywały się system szwajcarskim na dystansie 7 rund, 30 minut dla zawodnika.

Tekst: G.Jędrzejas, Zdjęcia: M.Bednarek

Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-3 otrzymali pamiątkowe puchary, a za miejsca 4-6 otrzymali pamiątkowe medale. Restauracja "TEN-GO BABA" w Tęgoborzu ufundowała dla uczestników turnieju 15 bonów na zakup pizzy do realizacji w dowolnym terminie do kwietnia 2018r. (dziękujemy). Podczas turnieju duża grupa uczestników wypełniła wymogi do uzyskania IV i V kategorii szachowej. Uczniowie naszej szkoły, którzy uzyskali V kategorię to: Kacper Dutka i Kacper Wójcik w Grupie A oraz Miłosz Jabłoński w Grupie B. Miłosz Jabłoński zajął II miejsce w Grupie B, a Kacper Dutka V miejsce w Grupie A(gratulacje). Pamiątkowe puchary i medale wręczali zawodnikom wspólnie Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski i dyrektor szkoły Ewa Damian.

miejsce

Grupa A

miejsce

Grupa B