II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

18 stycznia w naszej szkole odbył się II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W konkursie wzięło udział 12 zespołów z całej Gminy Chełmiec.

Do rywalizacji stanęły zespoły z Chełmca, Librantowej, Paszyna, Chomranic, Trzetrzewiny, Klęczan, Krasnego Potockiego, Marcinkowic, Piątkowej i Rdziostowa. Łącznie 116 uczestników ze szkół w gminie.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Zastępca Wójta Gminy Chełmiec Artur Bochenek, dyrektor Gminnego Zespołu Edukacji w Chełmcu - Radosław Potoczek, radny Andrzej Tyrkiel, zanany sądecki muzyk i kompozytor, wykładowca PWSZ w Nowym Sączu - Aleksander Porzucek oraz przedstawicielki Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmcu: Małgorzata Bieryt i Dorota Fedko. Zaproszonych gości i uczestników powitała Pani dyrektor Ewa Damian.

Patronat honorowy nad konkursem objęła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu.

Nagrody wręczył zastępca Wójta Gminy Chełmiec – Artur Bochenek a wyniki ogłosił przewodniczący komisji konkursowej Pan Aleksander Porzucek.

W ocenianych kategoriach jury przyznało następujące miejsca:

Kategoria – Szkoła Podstawowa:

I miejsce – Chełmiec

II miejsce – Klęczany

III miejsce – Chomranice

Kategoria - Klasa VII i oddziały gimnazjalne:

I miejsce – Chomranice

II miejsce – Paszyn

III miejsce – Trzetrzewina

Wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody a pozostali uczestnicy słodkie upominki i dyplomy.

Fundatorem nagród był Wójt Gminy Chełmiec.

Na koniec wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek i wspólną zabawę w rytmach tanecznej muzyki.