Stara Baśń w Grybowie

24 listopada w piękny (o dziwo!) słoneczny dzień kl. III i IV wybrała się do „Starej Baśni” w Grybowie. Gdy tylko dotarliśmy do zamkowych bram, pani Krysia została schwytana, uprowadzona i zamknięta za żelaznymi kratami. Zadaniem dzieci było wybawić panią z pułapki. Zaraz potem kasztelan dobrał sobie dzielnych giermków i wyruszyliśmy poznawać tajemnice jakie skrywa dwór Bolka Gniewnego. Przechadzaliśmy się galeriami czterometrowego muru połączonego z dwoma basztami skąd rozpościera się piękny widok na okolicę, w komnatach zamkowych przymierzaliśmy średniowieczne stroje, podziwialiśmy pieczołowicie dobrane elementy wystroju, starodawne narzędzia  i w wielkiej tajemnicy… szukaliśmy smoków – tych ogromnych i tych maciupeńkich. Ci najodważniejsi wyruszyli do zamkowych lochów za co zostali nagrodzeni przybitą na dłoni pieczęcią. Mogliśmy strzelać z łuku... a co jeszcze? Zachęcamy do odwiedzenia tego magicznego miejsca z duszą - która nadają mu właściciele – pasjonaci.

tekst i zdjęcia - K.Smajdor

© 2017 Szkoła Podstawowa w Chomranicach. Projekt i administracja MB.